Nasz student mistrzem szachowym

19-09-2018
Grzegorz Nasuta, foto: Team Poland - World University Chess Championship, Aracaju 2018

Grzegorz Nasuta, student Wydziału Informatyki podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Szachach w Aracaju (Brazylia) został indywidualnym oraz drużynowym wicemistrzem świata.

Zawodnik AZS Politechnika Białostocka w niecałe trzy godziny wygrał ostatnią rundę na drugiej szachownicy i tym samym zagwarantował srebrny medal indywidualny zarówno dla siebie, jak i dla reprezentacji Polski. Wicemistrzostwo świata w drużynie oraz drugie miejsce w turnieju indywidualnym mężczyzn Grzegorza Nasuty to jedne z najlepszych wyników w historii polskich startów w szachowych AMŚ.

Poza Grzegorzem na brazylijskich Akademickich Mistrzostwach Świata w Szachach Polskę reprezentowali: Mariola Woźniak, Maria Leks, Aleksandra Lach, Daniel Sadzikowski, Grzegorz Nasuta, Marcin Krzyżanowski, Oskar Wieczorek oraz Marcin Molenda.

Zawody World University Chess Championship odbyły się w dniach 12-18 września, w Aracaju, Brazylia. Organizatorami były FISU – International University Sport, CBDU – Confederação Brasileira do Desporto Universitário.

Grzegorz Nasuta studiuje na kierunku matematyka stosowana.

Grzegorzowi oraz zawodnikom Team Poland serdecznie gratulujemy sukcesów na World University Chess Championship 2018!

Foto: Grzegorz Nasuta oraz Team Poland – World University Chess Championship, Aracaju 2018