Studenci WIZ w konkursie Faster Mind Challenge

20-12-2018
logo konkursu Faster Mind Challenge

Sześcioro studentów reprezentujących Studenckie Koło Naukowe Logistyki SKNL „LogiSQUAD” zakwalifikowało się do kolejnego etapu międzynarodowego konkursu Faster Mind Challenge, który zorganizowało przedsiębiorstwo FM Logistic.

Do II etapu przeszło siedem grup z całej Polski, z czego dwie grupy to studenci Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej! Tematyka konkursu FM Logistic dotyczy innowacyjnych rozwiązań dla branży logistycznej. Zadaniem uczestników było wskazanie i opisanie działań mających na celu promocję ekologicznego podejścia w branży logistycznej. W II etapie, pod okiem indywidualnych mentorów – dyrektorów FM Logistic – zespoły będą pracowały nad doskonaleniem swoich pomysłów i ich właściwym uargumentowaniem. Finał polskich eliminacji Faster Mind Challenge odbędzie się w połowie marca 2019 r. w centrali FM Logistic w Mszczonowie pod Warszawą. Najlepszy zespół z Polski zostanie zaproszony do udziału w finale międzynarodowym, który odbędzie się w kwietniu w Paryżu.

Grupa studentów WIZ PB w składzie: Mirosław Gromek, Michał Grygo, Piotr Rogowski zaprezentowała koncepcję wprowadzenia systemów kers do pojazdów ciężarowych. Natomiast grupa w składzie: Ewa Kotuk, Norbert Glinko, Paweł Kazberuk wyszła z inicjatywą zastosowania paneli fotowoltanicznych na środkach transportu przedsiębiorstwa. Opiekunkami merytorycznymi naszych studentów są dr Marta Jarocka i dr Urszula Ryciuk.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!