Sportowcy związani z PB zdobyli złote medale w Berlinie

17-08-2018

Absolwent i studentka Politechniki Białostockiej odnieśli ogromne sukcesy podczas 24. Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w Berlinie.

Absolwent Wydziału Mechanicznego PB Wojciech Nowicki zdobył złoto w rzucie młotem mężczyzn. Osiągnął wynik 80,12 m. To kolejny najcenniejszy krążek zawodnika, którego Politechnika Białostocka doceniła przyznając mu tytuły Złotego Absolwenta i Honorowego Ambasadora.

Studentka Wydziału Inżynierii Zarządzania Martyna Dąbrowska zapracowała na sukces polskiej sztafety kobiet 4×400 m, która zdobyła złoty medal. Zawodniczki uzyskały wynik 3.26,59. Martyna Dąbrowska biegła w eliminacjach. Zawodniczka jest członkiem Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Białostockiej.

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018 odbywały się w dniach 6-12 sierpnia 2018 roku.