Reprezentacja PB z medalem w Trójboju Siłowym

30-08-2020
Reprezentacja PB z medalem w Trójboju Siłowym
To był udany występ. Artur Łapata zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobył tytuł mistrza uczelni technicznych w kat. 105 kg. Wszyscy przedstawiciele 7-osobowej reprezentacji Politechniki Białostockiej poprawili swoje rekordy życiowe.

W dniach 29-30.08 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym z udziałem reprezentantów naszej uczelni.  Na uwagę zasługuje bardzo dobra forma zawodników, którą udowodnili, poprawiając rekordy życiowe. Najlepiej wypadł jednak Artur Łapata, który zaprezentował przysiad z obciążeniem wynoszącym 265 kg. Nikomu z obecnych w tym roku na Mistrzostwach Polski nie udało się uzyskać lepszego wyniku w przysiadzie w kat. 105 kg.

Wyniki zawodników Politechniki Białostockiej:

• Julia Gejdel – 1. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych (UTE) (kat. 57 kg, wynik total: 287,5 kg)
  • Kinga Kostrzewa – 2. miejsce w UTE (kat. 57 kg, wynik total: 282,5 kg)
  • Szymon Eryk Zawadzki – 4. miejsce w UTE (kat. 83 kg, wynik total: 465 kg)
  • Jakub Jakubowski – 10. miejsce w UTE (kat. 94 kg, wynik total: 480 kg)
  • Artur Łapata – 1. miejsce UTE (kat. 105 kg, wynik total: 690 kg)
  • Patryk Naumowicz – 5. miejsce w UTE (kat. 120 kg, wynik total: 632,5 kg)
  • Krzysztof Waszczuk – 6. miejsce w UTE (kat. 120 kg, wynik total: 560 kg)

Pomimo niesprzyjających okoliczności spowodowanych COVID-19, organizatorzy imprezy stanęli na wysokości zadania, zapewniając wszystkim zawodnikom dogodne warunki do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.