11-05-2022
Politechnika Białostocka Wicemistrzem Polski w Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate WKF

Walczyliśmy o medale i to dosłownie! Politechnika Białostocka wicemistrzem w Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate WKF!
Naszą Uczelnię reprezentowało aż 7 studentów z 4 wydziałów Uczelni: Wydziału Elektrycznego, Wydziału Inżynierii Zarządzania, Wydziału Informatyki, Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku.
Zawody odbyły się 7 i 8 maja 2022 r. w Warszawie.

W turnieju zorganizowanym przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego wzięło udział 98 zawodniczek i zawodników z 32 uczelni.

Osiągnięcia naszych zawodników, do których wliczanych jest sześć najlepszych wyników indywidualnych i jeden najlepszy wynik drużynowy, zapewniły nam II miejsce w klasyfikacji generalnej! Tym samym zostaliśmy wicemistrzem Polski! To największy sukces w dziejach naszej Uczelni w tej dyscyplinie sportowej.

Wielkie brawa dla naszych wspaniałych zawodników, którzy osiągnęli niebywały sukces w zawodach, zdobywając wszystkie drogocenne kruszce.
Stawali na podium aż siedmiokrotnie!

Politechnikę Białostocką reprezentowali:

A teraz fanfary i gromkie brawa!

Oto wyniki naszych zawodniczek i zawodników:

• Klaudia Arleta Sokołowska – I miejsce (złoty medal) w klasyfikacji generalnej AMP w Karate WKF w kumite indywidualnym kobiet do 55 kg
  • Jakub Chłus – II miejsce (srebrny medal) w klasyfikacji generalnej AMP w Karate WKF w kumite indywidualnym mężczyzn do 60 kg
  • Urszula Tokajuk – III miejsce (brązowy medal) w klasyfikacji generalnej AMP w Karate WKF w kumite indywidualnym kobiet powyżej 68 kg
  • Damian Grzegorczuk – III miejsce (brązowy medal) w klasyfikacji generalnej AMP w Karate WKF w kumite indywidualnym mężczyzn do 75 kg
  • Kamil Hryniewski – III miejsce (brązowy medal) w klasyfikacji generalnej AMP w Karate WKF w kumite indywidualnym mężczyzn do 75 kg
  • Krystian Leusz – III miejsce (brązowy medal) w klasyfikacji generalnej AMP w Karate WKF w kumite indywidualnym mężczyzn do 67 kg
  • Jakub Twarowski – V miejsce w klasyfikacji generalnej AMP w Karate WKF w kumite indywidualnym mężczyzn do 75 kg
  • Damian Grzegorczuk, Kamil Hryniewski, Krystian Leusz, Jakub Twarowski – III miejsce (brązowy medal) w klasyfikacji generalnej AMP w Karate WKF w kumite drużynowym mężczyzn.

Gratulacje dla zawodników Klubu Uczelnianego AZS politechnika Białostocka.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A.

Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

(mz)