Nasi kolarze ścigali się w Chorzowie

16-05-2018

Zawodnicy Sekcji Kolarstwa Górskiego AZS PB reprezentowali Politechnikę Białostocką na Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim. Tegoroczne zawody odbywały się w dniach 11-13 maja 2018 r. Chorzowie. Organizatorem był AZS Katowice.

W skład drużyny Politechniki Białostockiej weszli studenci: Wiktor Gindorowicz, Krystian Kalinowski, Paweł Świaniewicz i Michał Łopato. Opiekunem Sekcji Kolarstwa Górskiego AZS PB jest dr inż. Wojciech Kruszyński. Nasi zawodnicy zajęli 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej politechnik (do podium zabrakło tylko kilku punktów) i 5. w generalnej wszystkich uczelni. W roku ubiegłym kolarze z PB zajęli miejsce 6.

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim to najważniejsza krajowa impreza w kolarstwie akademickim. Zawody rozgrywane są od 1998 roku. Poziom zawodów jest wysoki – czołówkę obsadzają najlepsi zawodnicy w Polsce. W zawodach w Chorzowie wystartowało blisko 150 zawodników.

Zdjęcia z Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim dzięki uprzejmości www.velonews.pl