Na czwartym miejscu w Sumo Challenge 2018

18-11-2018
logo SumoChallenge2018

17 i 18 listopada pasjonaci robotyki spotkali na XI edycji Międzynarodowych Zawodów Sumo Challenge 2018 zorganizowanych na Politechnice Łódzkiej. Główną częścią tej uznanej w gronie studentów-konstruktorów imprezie są zmagania robotów w kilkunastu konkurencjach. W tym roku dwudniowa rywalizacja odbywała się w kategoriach: ABB Sumo, TME Line Follower, Micromouse, Humanoid Sprint, Freestyle, Bear Rescue, Roborace, Ketchup Mouse oraz wyścigu dronów.

Po raz pierwszy na tego typu zawodach wystartowała grupa studentów Wydziału Elektrycznego zrzeszonych w Kole Naukowym Automatyki i Robotyki. Zespół w składzie: Piotr Bartosiak, Mateusz Borkowski, Damian Jurkiewicz i Michał Chłud wystawili konstrukcję Rapid_2 w kategorii Micromouse. To trudna kategoria, w której mierzą się konstruktorzy-programiści, ponieważ wyzwaniem jest tu zarówno algorytm znalezienia najszybszej lub najkrótszej drogi w labiryncie, jak i optymalny dobór napędu oraz jednostki zarządzającej robotem. Robot po serii przejazdów został sklasyfikowany na IV pozycji zawodów.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach!

SumoChallenge2018_foto zespolu