Młodzi Innowatorzy z LO PB

25-05-2018

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej zostali nagrodzeni w okręgowych eliminacjach konkursu „Młody Innowator”. Wśród pięciu finałowych projektów – dwa to dzieła zespołów konstruktorskich z LO PB. Pierwszy z nich to Skoczek – robot do pokonywania trudności terenu. Wymyślili i zbudowali go pierwszoklasiści: Marcin Przestrzelski, Bartosz Kaca i Michał Szarało. Drugi projekt to czytnik alfabetu Braille’a. Jego autorami są drugoklasiści: Gabriela Konopko i Mateusz Pieróg. Oba projekty przeszły do ostatniego, ogólnopolskiego etapu konkursu. Prace nad projektami były możliwe dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Odkrywców Diamentów.

Konkurs na „Młodego Innowatora” organizuje Naczelna Organizacja Techniczna pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Wręczenie gratulacji i dyplomów laureatom eliminacji okręgowych odbyło się 23 maja podczas gali Innowacji 2017, w Uniwersyteckim Centrum Kultury w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy uczniom LO PB!