Kolejny sukces uczniów LO PB

15-05-2018

„Mamy złoto!” – taką wiadomość otrzymaliśmy od drużyny robotyków z Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej, która pojechała do Kowna na międzynarodowe zawody „Robots Intellect 2018”.

W rozgrywanym na Litwie turnieju „Robots Intellect 2018” rywalizowało ponad 150 robotów zbudowanych przez uczniów i studentów. W kategorii freestyle LO PB reprezentowało 5 konstrukcji: Quadruped, Zośka, reThink, Rudy 102 oraz BuBu-Osiem.

Jury konkursowe oceniało pomysł, jakość wykonania, innowacyjność i prezentację. Poziom był bardzo wyrównany, a o końcowym sukcesie decydowały szczegóły. Ostatecznie zwyciężył łazik „Zośka” zbudowany przez Konrada Oborskiego, Macieja Bachurzewskiego i Mikołaja Kasabułę. Na czwartym miejscu znalazł się Quadruped. Opiekunem uczniów jest mgr Grzegorz Nowik.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Absolwentom gimnazjów przypominamy o trwającym naborze do Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

Zbudowanie robotów i wyjazd na zawody były możliwe dzięki grantom uzyskanym od Stowarzyszenia Odkrywców Diamentów.