Finswimming – Kacper Jurczak na 6. pozycji w Akademickim Pucharze Świata FISU

11-04-2022
Kacper Jurczak Akademicki Puchar Świata FISU

1-2 kwietnia 2022 r. odbyły się prestiżowe zawody w pływaniu w płetwach, czyli finswimming’u. Akademicki Puchar Świata FISU (FISU University World Cup) stanowi ważne wydarzenie dla sportu, ale także dla międzynarodowej społeczności akademickiej. W rywalizacji o miejsce na podium wzięło bowiem 35 uczelni z całego świata. Politechnikę Białostocką reprezentował Kacper Jurczak, student drugiego roku Wydziału Inżynierii Zarządzania na kierunku logistyka. Wyjazd zawodnika został sfinansowany przez Panią Rektor.

Tegoroczne zawody zorganizowano we Włoszech, w miejscowości Lignano Sabbiadoro i upłynęły one pod znakiem zaciekłej rywalizacji. Tym bardziej więc cieszy osiągnięcie Kacpra Jurczaka, który wziął udział w dwóch konkurencjach: 50 metrów Bi-Fins oraz 100 metrów Bi-Fins.

Wynik w konkurencji na 50 m pozwolił naszemu zawodnikowi na awans do finału, w którym zdobył 6 miejsce. Konkurencję na 100 metrów Kacper ukończył z 10 lokatą.

– Wyścig finałowy na 50 metrów był bardzo emocjonujący i wyrównany, było naprawdę „ciasno”. Zawodników dzieliły bardzo małe różnice czasowe i bardzo mało zabrakło do zdobycia medalu. Zawody były bardzo dobrze zorganizowane, a poziom sportowy był bardzo wysoki. Chciałbym bardzo podziękować Pani Rektor za sfinansowanie, mojego wyjazdu i możliwość zaprezentowania się jako student Politechniki Białostockiej na zawodach światowej rangi – mówił po zawodach Kacper Jurczak.

Gratulujemy młodemu sportowcowi i życzymy mu dalszych sukcesów!

Warto dodać, że Kacper Jurczak trenuje również w Klubie Uczelnianym AZS PB (sekcja pływacka).