Absolwentka WIZ stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego

29-03-2019

Aneta Popławska-Kazberuk projektantka, absolwentka Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, otrzymała stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami na rok 2019.

Dzięki otrzymanej dotacji Aneta Popławska-Kazberuk będzie mogła zrealizować projekt artystyczny NeoFolk, który polega m.in. na zastosowaniu druku 3D w kolekcji odzieży inspirowanej sztuką ludową Podlasia.

Aneta Popławska-Kazberuk ukończyła projektowanie ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie oraz kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Zadebiutowała w 2015 r. podczas Fashionable East pokazem swojej autorskiej kolekcji „Dualizm”. W swojej pracy chętnie wykorzystuje nowoczesne technologie. Autorka strojów scenicznych z wykorzystaniem technologii LED w ramach I i II edycji Festiwalu LUMO BJALISTOKO.

Gratulujemy!

Fot. Marcin Nawrocki / Wrota Podlasia