Absolwent Politechniki Białostockiej będzie doradzał Prezydentowi RP

14-05-2019

Marcin Joka, absolwent i Honorowy Ambasador Politechniki Białostockiej, jeden z założycieli oraz prezes firmy Photon Entertainment, został członkiem Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. Wraz z innymi praktykami biznesu, naukowcami i prawnikami będzie poszukiwać rozwiązań, które usprawnią funkcjonowanie firm na polskim rynku. Rada zajmie się również promocją przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Prezydent RP powołał Radę ds. Przedsiębiorczości w piątek, 10 maja 2019 r. Jesteście Państwo ekspertami. Ten bagaż wiedzy, umiejętności i doświadczeń jest ogromny – pozwala patrzeć szeroko i dostrzegać właśnie to, co chcemy naprawiać i wprowadzić – mówił Andrzej Duda do nowo powołanych członków Rady, która stanowić będzie forum konsultacyjno-doradcze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W swoim wystąpieniu przypomniał również, że małe i średnie przedsiębiorstwa to 40 proc. krajowego PKB i 70 proc. miejsc pracy w Polsce. Dlatego prosił ekspertów, którzy weszli w skład Rady, o pracę nad rozwiązaniami, które m.in. przyczynią się do poprawy warunków działalności tych firm.

W Radzie ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP pracować będzie 18 ekspertów. Marcin Joka, prezes Photon Entertainment jest w tym gronie najmłodszy (27 lat) i jako jedyny reprezentuje startup oraz województwo podlaskie.

Przypomnijmy, że Photon Entertainment to producent i dystrybutor polskiego robota edukacyjnego. Niewielki Photon to interaktywne urządzenie, które poprzez zabawę pomaga najmłodszym w nauce logicznego myślenia i podstaw programowania. Robot zintegrowany jest ze smartfonem lub tabletem. Dzieci, rozwiązując kolejne zadania, odblokowują nowe możliwości robota. W ten sposób Photon rozwija się razem z dzieckiem.

Produkcja i sprzedaż Photona od kilku lat prężnie się rozwija. Robota można nabyć w Polsce i krajach europejskich. W 2018 roku, aż 11 tysięcy robotów znalazło się w ponad 2 tysiącach placówek edukacyjnych – szkołach podstawowych i przedszkolach.

Obecnie, dzięki współpracy firmy Photon Entertainment oraz amerykańskiego dystrybutora Eduscape, będzie miał szansę dotrzeć do dzieci na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Chin.

To bardzo ważny krok, nie tylko dla naszej organizacji, ale dla całej edukacji. Photon sprawdził się w Europie, Australii i Azji Południowo-Wschodniej. Udowodnił, że szkoły mogą wdrażać STEM znacznie szybciej, a uczniowie osiągać lepsze wyniki. Jesteśmy dumni, że wraz z Eduscape wprowadzamy Photona do Ameryki Północnej i Chin, aby umożliwić dzieciom w tych krajach odkrywanie technologii. ”– mówi Michał Grześ, współzałożyciel i członek zarządu Photon, także absolwent Politechniki Białostockiej.

Więcej o Radzie ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP: www.prezydent.pl

Więcej o Photonie: www.facebook.com/photonrobot