Language and law

06-06-2019
how to write science better

W dniach 5-6 czerwca 2019 r. odbyła się na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku IV Międzynarodowa Konferencja „LANGUAGE AND LAW – TRADITIONS, TRENDS, AND PERSPECTIVES”, podczas której mgr Monika Śleszyńska przeprowadziła wykład pt. ‘’How to Write (Science) Better. Simplified English Principles in a Skill-Oriented ESP Course”. Prezentacja dotyczyła wykorzystania zasad uproszczonego języka angielskiego w tekstach specjalistycznych (np. abstraktach, artykułach naukowych, dokumentacji technicznej). Uczestnikami konferencji byli językoznawcy z całego świata (m.in. Australii, USA, Indii, Rosji, Wielkiej Brytanii i Czech), którzy zajmują się przekładem i nauczaniem przede wszystkim języka angielskiego prawniczego. Prezentacja Moniki Śleszyńskiej spotkała się jednak z dużym zainteresowaniem słuchaczy, gdyż tworzenie spójnych wypowiedzi pisemnych w języku angielskim jest wyzwaniem dla studentów każdej dyscypliny.

konferencja LAW UwB 2019