Marcowa odsłona Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera

10-03-2019
PAMI - marzec 2019

2 i 9 marca 2019 r. kolejne osiem grup uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych z Hajnówki, Siemiatycz i Bielska Podlaskiego gościły w Studium Języków Obcych PB na zajęciach z aktywnej komunikacji w języku angielskim.

Wykładowczynie: mgr Monika Śleszyńska, mgr Małgorzata Komarewska i mgr Urszula Sochoń, zorganizowały swoje warsztaty tak, aby praca młodzieży w zespołach odzwierciedlała sposób w jaki inżynierowie pracują nad zadaniem/projektem. Przewodni temat naszych zajęć brzmiał: ‘Who are engineers? Do I want to be an engineer when I grow up?’. Różnorodność ćwiczeń i zadań językowych, aktywne poszukiwanie informacji w Internecie, wymiana pomysłów między zespołami oraz rywalizacja stanowiły bazę do nauki słownictwa związanego z zawodami i specjalnościami, w których kształci Politechnika Białostocka. Nieposkromiona energia i pomysłowość uczniów oraz zaskakująco dobry poziom językowy złożyły się na kolejne ciekawe doświadczenie dydaktyczne.

Dla przypomnienia: PAMI to projekt POWR 03.01.00-00-U104/17 realizowany przez Politechnikę Białostocką w ramach Działania 3.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Opracowała: Urszula Sochoń

Zdjęcia: Tomasz Kiełbasa