#2 Kawiarnia naukowa – Cyfrowe oczy – Jak unikać nadmiernego śledzenia w Internecie

18-05-2023

Zapraszamy na #2 Kawiarnię naukową SCIENCE Kultura!

To wyjątkowe wydarzenie, które pomoże Ci zrozumieć, jak korzystanie na co dzień z różnych usług i aplikacji wpływa na Twoją prywatność oraz bezpieczeństwo informacji.

Będzie to okazja do spotkania ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa:

Marcin Marciniak – inżynier systemowy, dziennikarz, autor wielu artykułów, badań i opracować w zakresie bezpieczeństwa i technologii mobilnych, prowadził dział technologii i bezpieczeństwa Computerworld, specjalista Cyber Security Implementations w EY Technology Consulting opowie uczestnikom, jak zadbać o cyberbezpieczeństwo i prywatność.

Adam Zagórecki – Senior Research Fellow na Cranfield University (Cranfield University) Wielka Brytania, specjalista w zastosowaniach data science i machine learning do dziedzin związanych m.in. z bezpieczeństwem i obronnością. Pracował m.in. na Uniwersytecie Carnegie Mellon, w HRL Laboratories oraz dla Intel Research (Krzemowa Dolina). Podczas spotkania opowie o wścibskich telefonach komputerowych, tysiącu cyfrowych oczu i innych szpiegowskich historiach z cyberprzestrzeni.

Kawiarnia Fama, ul. Legionowa 5, Białystok

30.05.2023, godzina 18:00-21:00

Co czeka na uczestników?

Prelekcje, dyskusje, koncert, kawa i ciastko

Podziel się tą informacją ze swoimi znajomymi, którzy również są zainteresowani cyberbezpieczeństwem.

Niech więcej osób nauczy się chronić siebie w sieci!

Spotkanie organizowane jest przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Płatne ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki Projekt ,,SCIENCE-KULTURA” Program Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu.