„Torby Samarytanki” na PB – pomagamy!

29-03-2021
Po raz drugi włączamy się w przedświąteczną zbiórkę żywności Caritas Archidiecezji Białostockiej. Przez tydzień – zaczynając od najbliższego poniedziałku (22 marca), można odbierać na uczelni i wypełniać żywnością tzw. „Torby Samarytanki”, które trafią do potrzebujących mieszkańców regionu.

Ze względu na obostrzenia, odwołane zostały cykliczne, przedświąteczne zbiórki żywności w sklepach, organizowane przez Caritas. Dotychczasowe pozwalały instytucji na przygotowanie w skali roku około 7 tysięcy paczek dla osób i rodzin, którymi opiekuje się Centrum Pomocy „Samarytanin”.

Aby wspomóc mieszkańców regionu, którzy z powodu trudnej sytuacji materialnej nie są w stanie zapewnić sobie i bliskim godnego życia, zachęcamy studentów i pracowników naszej uczelni do włączenia się w zbiórkę żywności na terenie PB.

„Torby Samarytanki” dostępne są na wszystkich wydziałach Politechniki Białostockiej, w Domach Studenta oraz Centrum Nowoczesnego Kształcenia.

Zapraszamy do wypełniania ich artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności, mogą to być. m.in. mąki, kasze, makarony, gotowe dania, oleje, przyprawy, sosy, słodycze, owoce i warzywa w puszkach lub słoikach, płatki, konserwy.

„Torby Samarytanki” na Politechnice Białostockiej będą dostępne na wydziałowych portierniach do 29 marca.

Wypełnione paczki do 30 marca można pozostawić w biurze Działu Promocji PB (ul. Wiejska 45 A, pok. 035, niski parter, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15).
Po tym terminie należy je kierować bezpośrednio do Centrum Pomocy Samarytanin (ul. Kolejowa 26A, Białystok).

Torba Samarytanka stojąca w okienku uczelnianej portierni.