Prace studentów WA na wystawie w WOAK-u

15-01-2019

Wystawa studentów III roku Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej przedstawia efekty badań etnograficzno-architektonicznych przeprowadzonych jesienią 2018 roku na terenie gminy Korycin.

Zgromadzone materiały, zawierające m.in. serię fotografii obiektów o wartościach kulturowych, rysunki architektoniczne domów, układów i wystrojów wnętrz oraz spisane fragmenty rozmów z mieszkańcami wsi, doprowadziły do stworzenia artystycznych kompozycji ukazujących ducha miejsca tych terenów. Istotą projektu jest przekazanie wiedzy o dziedzictwie kulturowym gminy Korycin, poznanie jej historii, tradycji, wartości materialnych i duchowych.

Wystawę można oglądać w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury przy ulicy Kilińskiego 8 w Białymstoku. Będzie dostępna do 2 lutego 2019 roku.

Projekt odbył się w ramach zajęć z przedmiotu Osadnictwo wiejskie – studium miejscowości gminnej. Całość prowadzona była pod opieką dr inż. arch. Magdaleny Sulimy i dr. hab. inż. Arch. Jarosława Szewczyka, prof. PB. W 2017 roku efektem podobnych badań była wystawa „Soce – Wieś Kolorów”, którą można było oglądać w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Partnerami projektu są: Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, Gmina Korycin, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo