Komunikat dot. organizacji kształcenia w semestrze zimowym

17-08-2021
Komunikat w sprawie organizacji kształcenia
Szanowni Studenci, Doktoranci, Pracownicy Politechniki,

od 1. października 2021 r. z większością zajęć dydaktycznych wracamy w mury naszej Uczelni. Jeżeli wymóg dystansu społecznego nie zostanie zniesiony, wykłady oraz inne zajęcia w dużych grupach mogą odbywać się się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Platformami do obsługi zdalnych form kształcenia są MS Teams, Moodle oraz CKZ. Za wybór platformy na każdym Wydziale będzie odpowiedzialny Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia w porozumieniu z Prorektor ds. Kształcenia dr hab. Agnieszką Dardzińską-Głębocką, prof. PB.

Wszystkie zajęcia będą realizowane zgodnie z rozkładami zajęć, które zostaną opracowane tak, aby w zależności od rozwoju sytuacji sanitarno-epidemicznej, proces kształcenia można było zamienić w sposób płynny na hybrydowy lub całkowicie zdalny.

W przypadku zajęć o charakterze praktycznym, w których istotne jest wykonywanie przez studentów czynności praktycznych w warunkach właściwych dla danego rodzaju działalności zawodowej zajęcia będą prowadzone w formie stacjonarnej. Doświadczenia minionego roku akademickiego pozwalają na zorganizowanie procesu dydaktycznego w sposób bezpieczny.

Zajęcia odbywające się stacjonarnie zostaną przeprowadzone z uwzględnieniem zaleceń i wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki i Głównego i Głównego Inspektora Sanitarnego, a także zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w Politechnice Białostockiej.

O ostatecznej formie prowadzenia zajęć na poszczególnych kierunkach studiów zadecydują dziekani, uwzględniając potrzeby studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich, oraz specyfikę wydziału.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji kształcenia w Politechnice Białostockiej w roku akademickim 2021/2022 zawarte zostaną w stosownym zarządzeniu.

Dbajmy o siebie i innych.

Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Prorektor ds. Kształcenia PB
dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB