Jak wygląda praca rzecznika patentowego? – zaproszenie na spotkanie online

29-11-2021
Jak wygląda praca rzecznika patentowego? – zaproszenie na spotkanie online, grafika
Jak zostać rzecznikiem patentowym? Czy w ogóle warto? Na czym polega specyfika tego zawodu? Warto posłuchać osób, które już wykonują zawód rzecznika patentowego lub się do niego przygotowują.

Zapraszamy na spotkanie online, które organizują: Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej, Mediów i Internetu działające przy Katedrze Prawa Własności Intelektualnej, Prawa Gospodarczego Publicznego i Prawa Pracy Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, Polska Izba Rzeczników Patentowych – Okręg Podlaski oraz Ośrodek Własności Intelektualnej Politechniki Białostockiej.

Jeżeli:

• wciąż zastanawiasz się nad wyborem ścieżki zawodowej,
  • ciekawią Cię przełomowe rozwiązania, nowinki techniczne,
  • chcesz pracować z innowatorami, w  branży kreatywnej, mieć wpływ na opracowywanie strategii przedsiębiorstw,
  • lubisz rozwiązywać problemy,

to zawód rzecznika patentowego jest dla Ciebie!

Seminarium pt. „Jak wygląda praca rzecznika patentowego?” odbędzie się 1 grudnia 2021, godz. 18.00, na platformie Teams: Link do spotkania

Sylwetki rozmówców:

Arkadiusz Kalinowski – rzecznik patentowy, Dziekan Okręgu Podlaskiego PIRP, Członek Krajowej Rady Rzeczników Patentowych, Członek Komisji Współpracy Krajowej i Międzynarodowej. Absolwent kierunku Technologia Chemiczna na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Magdalena Rutkowska-Sowa – rzecznik patentowy, zawodowy pełnomocnik przed EUIPO, Vice-dziekan Okręgu Podlaskiego PIRP, doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej, Prawa Gospodarczego Publicznego i Prawa Pracy Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Pełnomocnik Rektora UwB ds. własności intelektualnej. Współpracuje z Ośrodkiem Własności Intelektualnej Politechniki Białostockiej.

Agnieszka Anna Chorzempa – aplikantka rzecznikowska II roku przy PIRP. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku otrzymując wyróżnienie w Konkursie Prezesa UOKiK na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konkurencji. Doświadczenie zawodowe zdobywa współpracując z rzecznikami patentowymi i radcami prawnymi, prowadząc sprawy dotyczące ochrony znaków towarowych, wzorów przemysłowych oraz domen internetowych. Aktualnie zgłębia tajniki prawa patentowego.

Ewentualne pytania w sprawie spotkania należy kierować na mail: kolo.powi@uwb.edu.pl