IV Konferencja dla liderów zarządzania uczelnią LUMEN 2018

09-11-2018
LUMEN 2018

Praktyczne aspekty implementacji Ustawy 2.0, w tym zarządzanie zmianą w szkołach wyższych będą tematami przewodnimi IV Konferencji dla liderów zarządzania uczelnią LUMEN 2018. Wydarzenie odbędzie się 27 listopada w Warszawie.

W konferencji udział wezmą przedstawiciele środowiska akademickiego, a wśród nich współautorzy Konstytucji dla Nauki.

LUMEN 2018 przebiegać będzie w dwóch, równoległych ścieżkach tematycznych:

• Ścieżka Zarządcza (Strategic Management) będzie kontynuacją debaty o praktycznych aspektach implementacji Ustawy 2.0 i odbędzie się przy udziale wybitnych przedstawicieli środowiska akademickiego. Udział wezmą: wiceminister Piotr Müller oraz profesorowie, m.in.: Zbigniew Marciniak, Jan Szmidt, Jerzy Woźnicki, Marek Kwiek, Łukasz Sułkowski, Witold Bielecki, Anna Rogut, Krzysztof Diks, Dominik Antonowicz, Arkadiusz Radwan, Anna Giza-Poleszczuk, Krzysztof J. Filipiak.
  • Ścieżka Operacyjna (IT Management) kierowana jest do osób zaangażowanych w informatyzację uczelni – dyrektorów IT, administratorów, użytkowników systemów, kanclerzy i prorektorów ds. informatyzacji. Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się m.in.: System do e-learningu i LMS, Platforma e-Usług, Repozytorium dorobku naukowego, Narzędzie do analizy danych uczelni, System elektronicznego egzaminowania studentów i inne.

Patronat honorowy i patronaty nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Fundacja Rektorów Polskich, Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polska komisja Akredytacyjna, PMI Poland, Stowarzyszenie PROM i Urząd Patentowy RP. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Forum Akademickie.

Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdują się pod adresem: www.lumen.edu.pl. Zapisy trwają do wyczerpania limitu miejsc.