„Inżynier Mistrz Pitchingu…” – wsparciem kół naukowych

06-06-2019
Inżynier Mistrz Pitchingu

Forum Uczelni Technicznych zainicjowało nowy projekt pn. „Inżynier Mistrz Pitchingu – zachęć partnerów do współpracy przy projekcie naukowym”. Jego celem jest przygotowanie przedstawicieli kół naukowych do prezentowania swoich projektów w formie krótkich, ale treściwych i interesujących prezentacji biznesowych.

Profesjonalni trenerzy posiadający doświadczenie międzynarodowe przygotowali program szkolenia na podstawie wzorców stosowanych w Dolinie Krzemowej oraz na największych uczelniach świata.

Głównym założeniem projektu jest pomoc najzdolniejszym studentom w zdobyciu umiejętności, które pomogą im pozyskać inwestorów i partnerów zewnętrznych, wspierających rozwój projektów, zarówno od strony finansowej, jak również udostępniając swoją infrastrukturę, czy wykonując konkretne zlecenia.

Organizacje studenckie, które chcą zgłosić udział w przedsięwzięciu, mogą wysłać swoje zgłoszenie na adres: projekty@fut.edu.pl w terminie do 20 czerwca 2019 roku.

Działania prowadzone w ramach projektu „Inżynier Mistrz Pitchingu – zachęć partnerów do współpracy przy projekcie naukowym” z założenia wpisują się w ideę ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, która skupia się na rozwoju nauki oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.