Geekstok.pl – rozmowa z profesor PB Dorotą Mozyrską

13-03-2020
zdjęcie jest kadrem z filmu na portalu Geekstok.pl. Przedstawia dwie kobiety siedzące na kolorowych fotelach w industrialnym otoczeniu pomieszczenia w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym

Matematyki uczy się przez rękę i przez siedzenie, przez rozwiązywanie i pracę. To może być praca, która sprawia radość rozwiązania problemu, odkrycia, dojścia do czegoś własnymi siłami – mówi dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB, pełnomocnik Dziekana Wydziału Informatyki ds. Rozwoju i Współpracy. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z nią na Geekstok.pl.

Profesor PB Dorota Mozyrska jest wykładowcą akademickim, popularyzatorką matematyki, członkiem zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Jako pomysłodawca i koordynator projektu „Programowanie od podstaw” przyczyniła się do przeszkolenia 142 nauczycieli i blisko 1900 uczniów klas 1-3 szkół podstawowych w zakresie nauczania programowania. Jej działalność została doceniona przez radę programową Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, która umieściła prof. Mozyrską na liście 100 osób, które w wyróżniający się sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019 roku (więcej na: pb.edu.pl: Wyróżnienia dla pracownikow PB).

Zaangażowanie prof. Mozyrskiej w nauczanie matematyki, pracę na rzecz popularyzacji królowej nauk zostało dostrzeżone również przez twórców serwisu Geekstok.pl, który promuje naukę i osiągnięcia mieszkańców Podlasia. Portal czerpie z bogactwa podlaskiego środowiska akademickiego, zarówno z mocy kreatywnych studentów, jak i kadry naukowej podlaskich uczelni, prezentuje niezwykłych ludzi nauki i biznesu, pomysły, inspiracje, wizje na przyszłość – potencjał twórczy naszego regionu.

Geekstok.pl powstał z inicjatywy Politechniki Białostockiej, jego działanie koordynowane jest przez Dział Promocji PB.

Zapraszamy na:
geekstok.pl