Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy na WIZ

02-10-2018
EUD - indeks

Już od października rusza trzecia edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego na Wydziale Inżynierii Zarządzania! Zapraszamy do zgłaszania na zajęcia dzieci w wieku 10-13 lat (uczniów klasy 5. i 6. szkoły podstawowej). Rekrutacja trwa od 4 października 2018 r.

EUD to bezpłatne spotkania o tematyce ekonomicznej dostosowane do potrzeb dwunastolatków i trzynastolatków. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz praktyków biznesu.

Opiekunowie młodzieży zainteresowanej udziałem w takich spotkaniach proszeni są o wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego – http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2 .

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zainaugurował swoją działalność w 2008 roku w Warszawie. Od września 2009 roku funkcjonuje jako projekt ogólnopolski. Jak podkreślają eksperci, edukacja ekonomiczna dzieci jest szczególnie ważna. Coraz szybciej stają się one aktywnymi podmiotami świata ekonomii. Bacznie obserwują rynek, otrzymują kieszonkowe i partycypują w procesie wyboru produktów. Ważnym jest, aby budować u dzieci racjonalne postawy związane nie tylko z nabywaniem dóbr, ale także inicjować i kształtować ich przyszłe postawy przedsiębiorcze.

Inicjatywa EUD prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami ekonomicznymi. W tym gronie jest Politechnika Białostocka. Projekt Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego działa w systemie semestralnym. Każdy semestr nauki obejmuje sześć spotkań, trwających po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia dla uczniów – składające się z wykładów i części warsztatowej – prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów. Młodzi słuchacze EUD biorący udział w zajęciach zbierają w indeksach wpisy będące poświadczeniem ich obecności na spotkaniach. Każdy student obecny na minimum 4 z 6 wykładów w danym semestrze, otrzymuje dyplom ukończenia nauki. Osoby uczestniczące we wszystkich zajęciach mogą liczyć na certyfikat z wyróżnieniem.

W ramach EUD odbywają się także wykłady dla rodziców – równolegle z zajęciami dla dzieci. Służą jako wsparcie i umożliwiają pozyskanie nowej użytecznej wiedzy niezbędnej do odpowiedzialnego wkraczania w świat ekonomii wspólnie z dzieckiem.