Dzień Otwarty Online Liceum Ogólnokształcącego PB

02-06-2020
Dzień otwarty LO PB

Już dziś warto zarezerwować sobie czas 5 czerwca na wirtualne spotkanie z pracownikami i uczniami Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Na Dzień Otwarty Online zapraszamy szczególnie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.

W tym roku Dni Otwarte Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej przenoszą się do internetu. Zazwyczaj gwarne i kolorowe wydarzenie odbędzie się na platformie Clickmeeting, a organizatorzy obiecują, że taka wersja nie straci na atrakcyjności. Będzie wirtualny spacer po klasach, pracowniach i szkolnych strefach relaksu. Uczniowie opowiedzą o nauce w LOPB, atmosferze jaka tu panuje, rozwijaniu swoich pasji na zajęciach pozalekcyjnych, oraz o tym czy nauczyciele bardzo cisną J. Będzie też przewodnik po rekrutacji do LO PB: co powinni zrobić kandydaci, gdzie złożyć dokumenty, jakich terminów przestrzegać.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie Dzień otwarty LO PB oraz ukażą się wkrótce na profilu szkoły na Facebooku.

Mamy zamiar pozytywnie was zaskoczyć! Warto zapisać się już teraz na to wydarzenie!

Rejestracja na Dzień Otwarty LO PB

Dzień otwarty w LO PB:

5 czerwca 2020 r.

O SZKOLE

Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej to bezpłatna szkoła niepubliczna na prawach szkoły publicznej. Szkoła powstała w 2016 roku z myślą o zdolnych i ambitnych uczniach zainteresowanych nauką przedmiotów ścisłych, chcących korzystać z nowoczesnych technologii oraz z doskonale wyposażonej bazy dydaktycznej Politechniki Białostockiej. Liceum stawia na nauczanie w rozszerzonym zakresie matematyki, fizyki, chemii i informatyki oraz języków obcych. W krótkiej historii szkoły uczniowie zebrali imponujący bagaż sukcesów: wygrywają konkursy robotyczne, matematyczne, związane z elektrotechniką i mechaniką, piszą i wystawiają sztuki teatralne, są finalistami olimpiad przedmiotowych.

W roku szkolnym 2020/2021 LO PB przygotowało 52 miejsca.

Rekrutacja do LO PB odbywa się poza miejskim systemem rekrutacji. Warunkiem ubiegania się o przyjęcie do szkoły jest wypełnienie kwestionariusza kandydata oraz dostarczenie go osobiście do sekretariatu LO PB lub przesłanie zdalnie w terminie do 10 lipca (do godz. 15:00).

Formularz kwestionariusza kandydata do Liceum znajduje się na stronie liceum w zakładce rekrutacja. Można go wydrukować i wypełnić lub złożyć zdalnie.

Następnie od 26 czerwca do 10 lipca dokumenty należy uzupełnić o oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. W terminie od 31 lipca do 4 sierpnia dokumenty należy uzupełnić o zaświadczenie o wynikach egzamin ósmoklasisty, a także o potwierdzenie uzyskania tytułów laureata konkursów przedmiotowych z matematyki, fizyki, chemii, informatyki i języków obcych.

Lista przyjętych do Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej zostanie podana do wiadomości 7 sierpnia o godz. 9:00

Więcej na: Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej