25 września – ważna data dla poszukujących ciekawego kierunku studiów

21-09-2018
grupa studentów Politechniki Białostockiej

Są jeszcze wolne miejsca na studia i szansa, by od października rozpocząć naukę na Politechnice Białostockiej. We wtorek, 25 września, uczelnia będzie przyjmować dokumenty od kandydatów, którzy nie zakwalifikowali się we wcześniejszym naborze. Można starać się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Trzeba zgłosić się do odpowiedniej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej z kompletem dokumentów w godzinach 8:00-15:00.

Wolne miejsca na studiach stacjonarnych

Pojedyncze wolne miejsca czekają na tych, którzy marzą o zawodzie leśnika. 25 września można złożyć dokumenty na studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku leśnictwo, który prowadzi Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce.

Wolne miejsca na studiach niestacjonarnych I stopnia

W ramach studiów niestacjonarnych pierwszego stopnia można zgłaszać się np. na inżynierię meblarstwa – to nowy kierunek o profilu praktycznym uczący planowania, przygotowania i utrzymania systemów produkcji mebli. Dzięki rzetelnym podstawom teoretycznym (także aspekty prawne) i praktycznym można tu zdobyć przygotowanie do pracy w przedsiębiorstwach branży meblarskiej, a także prowadzić własną działalność gospodarczą. Kierunek prowadzi Wydział Inżynierii Zarządzania. Na liście dostępnych kierunków są jeszcze: inżynieria rolno-spożywcza (na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska), inżynieria środowiska (WBiIŚ), elektrotechnika (Wydział Elektryczny), mechanika i budowa maszyn (Wydział Mechaniczny) oraz leśnictwo (ZWL).

Wolne miejsca na studiach niestacjonarnych II stopnia

Na studiach niestacjonarnych II stopnia Politechnika Białostocka oferuje wolne miejsca na kierunkach: budownictwo (WBiIŚ), inżynieria środowiska (WBiIŚ), elektronika i telekomunikacja (WE) , elektrotechnika (WE), mechanika i budowa maszyn (WM).

Adresy Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych