Dofinansowanie inicjatyw studenckich i kół naukowych

Dofinansowanie kół naukowych oraz inicjatyw naukowych studentów

Zarządzenie nr 1017 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 15 października 2019 roku

w sprawie wprowadzenia w życie „Regulaminu dofinansowania kół naukowych oraz inicjatyw naukowych studentów i doktorantów na Politechnice Białostockiej”

Celem dofinansowania jest umożliwienie m.in.:

1. realizacji projektów nowatorskich i innowacyjnych, wnoszących znaczący wkład
    w aktywność badawczą/kulturalną studentów/doktorantów;
  2. propagowania wśród studentów i doktorantów Uczelni idei ruchu naukowego;
  3. promowania współpracy studentów i doktorantów w ramach i między organizacjami studenckimi i doktoranckimi.

Dofinansowanie projektu może być przeznaczone w szczególności na:

1. materiały do realizacji projektów dydaktycznych, badawczych, prac rozwojowych;
  2. koszty udziału studentów/doktorantów w konferencjach, warsztatach, szkoleniach, zawodach lub konkursach;
  3. organizację konferencji, warsztatów, szkoleń, wystaw, zawodów lub konkursów;
  4. koszty przygotowania i wydania publikacji naukowych lub popularnonaukowych, referatów w materiałach konferencyjnych itp.;
  5. koszty budowy modelu, prototypu lub instalacji artystycznej, niestanowiących elementów środków trwałych.

Wniosek, stanowiący załącznik nr 1 do Regulaminu, należy składać w trakcie roku kalendarzowego do właściwego Prorektora za pośrednictwem Działu Spraw Studenckich i Dydaktyki, nie później niż do 31 października danego roku.

Inne formy dofinansowania

Zarządzenie nr 1000 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 6 września 2019 roku

w sprawie zasad wydatkowania środków finansowych przeznaczonych na działalność Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej, Samorządu Doktorantów Politechniki Białostockiej uczelnianych organizacji studenckich i doktoranckich oraz działających w Politechnice Białostockiej stowarzyszeń zrzeszających wyłącznie studentów lub studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Białostockiej.