25 marca 2023 roku – kolejne zajęcia

21-03-2023

Szanowni Państwo,

Informujemy, że najbliższe spotkanie w ramach PB BUD odbędzie się już 25 marca 2023 roku (sobota).

Kryształy i kamienie mineralne, z efektem energetycznym, w różnych strukturach

Świat minerałów i skał.

Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z podstawami geologii oraz przedstawienie jak procesy geologiczne kształtują wygląd naszej planety. Podczas zajęć zostaną pokazane różne rodzaje skał występujących na Ziemi będące świadectwem zachodzących kiedyś procesów, wyjaśniona zostanie również różnica pomiędzy pojęciami: minerał i skała. Podczas spotkania uczestnicy
w praktyce poznają metody rozpoznawania minerałów i skał z wykorzystaniem prostych narzędzi.

Mali naukowcy robią coś razem z próbką chemiczną

Reakcje chemiczne w roztworach wodnych.

Podczas zajęć Studenci poczują się jak prawdziwi naukowcy i staną przed trudnym zadaniem, na które trzeba znaleźć odpowiedź: jaki związek chemiczny znajduje się w próbce? Ubrani w fartuchy, zaopatrzeni w sprzęt laboratoryjny i specjalne odczynniki chemiczne, samodzielnie przeprowadzą barwne reakcje chemiczne w probówkach. Na podstawie własnych obserwacji oraz wskazówek prowadzącego rozwiążą chemiczną zagadkę.

Zajęcia odbędą się zgodnie z harmonogramem w godzinach 15:00-17:00.

Prosimy o przybycie do Punktu Informacyjnego co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem zajęć w celu uzupełnienia formalności.​

Punkt Informacyjny znajdować się będzie na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej (ul. Wiejska 45E, 15-351 Białystok).

Mama kampusu Politechniki Białostockiej z oznaczonym budynkiem Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku