Student -> Ekspert Urzędu Patentowego RP?

06-04-2022

(informacja pochodzi z fanpage’a UPRP)

Przypominamy, że już w najbliższy piątek, 8 kwietnia nasz urząd spotyka się ze studentami Politechnika Warszawska, a dokładniej nasi świetni specjaliści opowiedzą przyszłym inżynierom, studentom prestiżowego Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej o perspektywie kariery zawodowej Eksperta UPRP.

Spotkanie online ma charakter bezpłatny i otwarty – zachęcamy studentów innych wydziałów i uczelni technicznych oraz przyrodniczych do aktywnego uczestnictwa!

Czy zastanawialiście się kto jest po drugiej stronie? Kto rozpatruje zgłoszenia Waszych np. wynalazków, wzorów użytkowych i przemysłowych lub topografii układów scalonych?
W Polsce, podobnie jak we wszystkich innych w świecie urzędach patentowych, odpowiada za to specjalna grupa zawodowa – Eksperci Urzędu Patentowego (ang. Examiner).

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele UPRP:
– Katarzyna Srokosz-Chmielewska – Dyrektor Biura Dyrektora Generalnego
– Paweł Biały – Naczelnik Wydziału Mechaniki w Departamencie Elektroniki i Mechaniki

Tematyka spotkania:
– Urząd Patentowy RP – czym się zajmuje, gdzie się znajduje
– Patent – definicja, znaczenie, badanie zdolności patentowej wynalazku
– Ciekawe polskie wynalazki z zakresu energetyki i lotnictwa
– Co oferujemy – korzyści z zatrudnienia w Urzędzie Patentowym
– Czego wymagamy – jakie wymagania musi spełniać kandydat na eksperta Urzędu Patentowego
– Jak zostać ekspertem
– Obowiązki i uprawnienia eksperta Urzędu Patentowego RP