Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Niesamowita Maszyna”

09-03-2020
Niesamowita Maszyna 2020

Maszyny zbudowane, polubienia zebrane – a przynajmniej te, które teraz mają największe znaczenie, gdyż są jedną ze składowych końcowej oceny. Zakończyliśmy I etap konkursu „Niesamowita Maszyna”!

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i niezwykłą kreatywność! Maszyny zawierają m.in. nawiązania do naszej uczelni jak i samej nazwy konkursu. Otrzymaliśmy 11 zgłoszeń indywidualnych i grupowych. Teraz do pracy zabiera się jury, które wybierze drużyny finałowe.

Wśród uczestników znaleźli się uczniowie z całej Polski, m.in. z Warszawy czy z Krakowa. Najwięcej uczestników skonstruowało maszyny na wzór urządzenia Rube Goldberga tradycyjnie na Podlasiu, są to uczniowie z Białegostoku, Augustowa, Sokółki, Moniek i Sejn. Poza tym są też reprezentanci Lubartowa i Włocławka.

Maszyny, jakie skonstruowali uczniowie są przemyślane i oryginalne. Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądają i jak działają urządzenia zgłoszone do konkursu:

Niesamowita maszyna KULKOCOSTER

Niesamowita Maszyna PB_Florik

Niesamowita maszyna PER ASPERA AD ASTRA

Niesamowita Maszyna „Hot Wheels”

Niesamowita Maszyna Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie

Niesamowita Maszyna II Liceum w Augustowie

NIESAMOWITA MASZYNA Liceum Ogólnokształcące w Mońkach

MASZYNA WYŚCIGOWA NA KONKURS NIESAMOWITA MASZYNA

Niesamowita Maszyna_Damian

Niesamowita Maszyna_Włocławek 28.02.2020

18 marca zostaną ogłoszone wyniki I etapu i wtedy dowiemy się, kto zakwalifikował się do finału konkursu. 3 kwietnia odbędzie się finał konkursu.

Zwycięzca „Niesamowitej Maszyny” otrzyma 5 000 zł prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Politechniki Białostockiej prowadzonym na Wydziale: Architektury, Budownictwa i Nauk o Środowisku, Elektrycznym, Inżynierii Zarządzania, z pominięciem konkursu świadectw. Zdobywca drugiego miejsca może liczyć na 2 000 zł, a  trzeciego na 1 500 zł. Ponadto nagrodzony zostanie też mentor zwycięskiej drużyny (nagroda pieniężna o wartości 500 zł). Szkoła ponadpodstawowa, w której uczą się zwycięzcy konkursu (warunek: wszyscy członkowie zespołu są uczniami tej samej szkoły) otrzyma zaś 1000 zł.