Konkurs EL-ROBO-MECH – edycja 2022/2023

03-01-2023
Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2022/2023 do udziału w kolejnej edycji konkursu „El-Robo-Mech”.

Podstawowym celem konkursu EL-ROBO-MECH jest docenienie młodych, utalentowanych ludzi oraz popularyzacja nauk technicznych w ogóle, a studiów na Politechnice Białostockiej w szczególności.

Każdy z uczestników może przesłać tylko jedną pracę konkursową. Dopuszcza się również udział zespołów składających się z nie więcej niż trzech uczestników. Prace powinny być bezpośrednio lub pośrednio związane z mechaniką i budową maszyn, mechatroniką, automatyką i robotyką, informatyką stosowaną, energetyką, elektrotechniką, elektroniką, telekomunikacją lub inżynierią biomedyczną.

W opisie zgłoszenia konkursowego należy podać, na czym polega innowacyjność proponowanego rozwiązania i wyraźnie zaznaczyć wkład własny każdego z autorów. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach:

Etap I polega na przygotowaniu prezentacji dotyczącej pracy konkursowej i przesłaniu jej do Komisji (wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym), w wersji elektronicznej na adres wm@pb.edu.pl oraz dodatkowo w wersji papierowej na adres: Politechnika Białostocka, Wydział Mechaniczny, ul. Wiejska 45C, pok. 102, 15-351 Białystok.

Zgłoszenia należy przesyłać do 23.03.2023 r.

Etap II to samodzielne prezentowanie przed Komisją przygotowanej przez uczestnika pracy, a w przypadku zakwalifikowania zespołu, samodzielnego prezentowania przed Komisją wkładu własnego do przedłożonej pracy przez każdego z członków zespołu.

Laureaci konkursu uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych z pominięciem konkursu świadectw na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej.

Więcej informacji na stronie: https://wm.pb.edu.pl/konkursy/elrobomech/

pn