Wakacyjny sukces informatyków

30-08-2022
logo
Ogólnopolski Konkurs Informatyczny Bóbr MAP (Mistrzowie Algorytmiki i Programowania) – trzecia edycja, został zrealizowany pod koniec czerwca, a wyniki zostały udostępnione w sierpniu.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.

Konkurs realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029.

Z przyjemnością informujemy, że troje uczniów ALOPB uzyskało w tym konkursie wyróżnienia.

Są to uczniowie klasy I (z roku szkolnego 2021/22):

• Paulina Lelusz
  • Michał Szutkiewicz