Sukcesy młodych recytatorów ALOPB

26-12-2021
nagroda
Liceum politechniczne – tak mówią o naszej szkole, bo przecież przygotowujemy młodzież przede wszystkim do studiowania na kierunkach technicznych. Jednak uczniowie ALOPB osiągają sukcesy również w innych dziedzinach – od konkursów lingwistycznych, poprzez olimpiady wiedzy religijnej i historycznej, aż po zawody sportowe i konkursy artystyczne.

Pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XVI Spotkaniach ze sztuką słowa ~Wiara ~Nadzieja ~Miłość w Szczecinie. Jest to wyjątkowe okazja wysłuchania występów recytatorów z całej Polski – od tych, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w tej dziedzinie sztuki, aż po doświadczonych „mówiatorów”, instruktorów oraz zawodowych aktorów, którzy przez lata związani byli z amatorskim ruchem recytatorskim. W sumie udział w spotkaniach wzięło ponad 40 recytatorów!

W kategorii „Szprotki” uczniowie ALOPB osiągnęli niebywały sukces, ponieważ wszyscy zdobyli nagrody! W składzie jury znaleźli się: Ewa Sobczak – aktorka, Olga Larsso – aktorka, Zbigniew Jahnz – poeta. W ich oczach uznanie zyskali:

• I miejsce – Sandra Karwowska z klasy IB oraz Kacper Muszyński z klasy IIIB
  • III miejsce – Maria Janczewska z klasy IA
  • Wyróżnienia – Anastazja Czech z klasy IIIB oraz Jakub Majewski z klasy IIIB

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem wicedyrektora, nauczyciela i instruktora – Tomasza Buczkowicza, który w ostatnich latach zdobył kilka tytułów laureata w ogólnopolskich konkursach recytatorskich. Dwukrotnie został również zaproszony na deski Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, gdzie odbywa się Salon Poezji, czyli występ laureatów najstarszego i najbardziej uznanego w Polsce „Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”.

18 listopada otrzymaliśmy od Studia Teatr w Szczecinie, czyli organizatorów konkursu ~Wiara ~Nadzieja ~Miłość pamiątkowe dyplomy. Na ręce laureatów konkursu przekazał je dyrektor ALOPB, Józef Klim.

tb