Świąteczna paczka jedzie na Litwę!

21-12-2021
Takie Święta, że HO HO HO! Już w środę dzieci i dorośli z polskiej szkoły w Miednikach Królewskich na Litwie otrzymają wyjątkowe paczki. W tegorocznej zbiórce udało się zebrać ponad 7 tys. złotych i wielką górę prezentów! Wśród darów nie brakowało przysmaków na wigilijny stół, zabawek, artykułów szkolnych, książek, słodyczy i produktów codziennej potrzeby. Wspaniali pomocnicy św. Mikołaja, w których wcielili się uczniowie z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PB niestrudzenie pakowali świąteczne paczki. 21 grudnia 2021 roku załadujemy je wszystkie na nasze konie mechaniczne, które niczym mikołajowe sanie, zawiozą nas na Litwę!

W świąteczną akcję na rzecz polskiej szkoły włączyła się cała społeczność akademicka – Pracownicy, Studenci i Młodzież z ALO PB. Dziękujemy za Wasze ogromne serce i zaangażowanie w pomoc rodakom na Litwie. Dzięki Wam te Święta rozświetlą się uśmiechami tych, którzy potrzebowali naszego wsparcia.

Szczególne podziękowania należą się tym, którzy zainicjowali i koordynowali akcję. To Kanclerz Politechniki Białostockiej mgr inż. Wojciech Konopacki oraz Biuro ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych, a w szczególności jego Kierownik – mgr Daniel Puch. Podziękowania dla Działu Promocji, który również przyjmował podarunki.