Brązowy medal dla projektu Hexanid

11-01-2021
Warsaw Inwention Show

Jakub Kruszewski, Bartosz Wiszowaty i Grzegorz Garbiel zostali wyróżnieni prestiżową nagrodą na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków „Warsaw International Show 2020”. Nasi uczniowie otrzymali brązowy medal za projekt Hexanid.

Hexanid to robot przypominający pająka, który jest sterowany za pomocą aplikacji – potrafi omijać przeszkody,  wykrywać człowieka z małej odległości i strzelać serpentyną. Projekt był wcześniej nagradzany w konkursach El-Robo-Mech, Olimpiada Innowacji Technicznych oraz Młody Innowator. Wygrana w Młodym Innowatorze pozwoliła zaprezentować robota wśród wynalazków podczas Warsaw International Show.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość oraz innowacje. Co roku na wystawie goszczą wynalazcy z wielu państw świata, m.in. Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii, Tajwanu oraz z Polski. Na wystawie prezentowane są innowacje stanowiące przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie. Każdego roku wystawie towarzyszą wykłady i prelekcje dotyczące ochrony własności intelektualnej i organizowany jest Światowy Konkurs Chemiczny.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Tegoroczna, 14-ta edycja wydarzenia odbyła w formie online. Patronatu „Warsaw International Show, 2020” udzielili: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Europejskie Stowarzyszenie Wynalazców AEI i Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazczych – IFIA.

Strona wystawy Polskie Wynalazki.

Strona projektu Hexanid.

Gratulacje dla uczniów i ich opiekuna, mgra Grzegorza Nowika!