Paczki z PB pojadą do dzieci na Litwie

18-12-2020

Mnóstwo przedmiotów: książek, ubrań, zabawek, przyborów szkolnych, a także paczki z żywnością trafią z Politechniki Białostockiej do rodzin w Miednikach Królewskich na Litwie. Pracownicy PB po raz kolejny pokazali, że mają hojne serca i chętnie angażują się społecznie, szczególnie w okresie przedświątecznym.

Z inicjatywą przeprowadzenia akcji pomocowej wśród pracowników PB na rzecz polskiej szkoły w Miednikach Królewskich wyszło Biuro ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych oraz Kanclerz PB. W akcję zaangażowali się pracownicy Politechniki Białostockiej, w tym nauczyciele ALO PB, uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice. Wsparcie dla akcji zadeklarowali także Honorowi Ambasadorowie Politechniki Białostockiej i prowadzone przez nich firmy. Przekazane dary pomogli zapakować uczniowie i nauczyciele Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

W zbiórkę darów do paczek oraz środków finansowych zaangażowała się cała społeczność akademicka PB. Zebrano blisko 10 tys. złotych! Za tę kwotę zakupione zostały potrzebne ubrania i żywność.

Transport darów z Białegostoku na Litwę wyruszy w poniedziałek 21 grudnia. Wsparcie od nas otrzyma 114 osób: dzieci i młodzieży.

Miedniki Królewskie to litewska wieś, która liczy niespełna 500 mieszkańców. Gminę stanowi nieco ponad 1000 osób, w zdecydowanej większości są to Polacy. Mieszkańcy Miednik Królewskich potrzebują wsparcia w niemal każdym aspekcie ich codzienności: od żywności, przez ubrania i materiały szkolne, po sprzęt elektroniczny. Wyposażenia brakuje także szkole. To placówka, z którą PB współpracuje, znamy więc konkretne potrzeby tamtejszych uczniów.

Anastazja i Artiom otrzymają pościel, koce. Daniel, Andrzej, Dejwid, Austieja i Samanta znajdą w paczkach buty zimowe. Na Litwę trafią też ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki i mnóstwo innych praktycznych i mniej praktycznych rzeczy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę darów dla rodzin w Miednikach Królewskich na Litwie.

Od Was wszystkich wysłannicy Politechniki Białostockiej przekażą im życzenia Wesołych Świąt!