On the Way to Freedom

10-11-2020

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu w ramach Programu eTwinning. Pod tą nazwą funkcjonuje Europejska Współpraca Szkół, która umożliwia ALO PB realizację projektu edukacyjnego we współpracy ze szkołami m.in. z Grecji, Mołdawii, Ukrainy, Chorwacji, Serbii oraz Polski, z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Międzynarodowy projekt w ramach unijnego eTwinning zakłada organizację cyklu wydarzeń, których głównym celem jest przybliżenie dążeń i różnych dróg do wolności zarówno w kontekście narodowym, społecznym jak i indywidualnym. To dobra okazja do przypomnienia wartości Wspólnoty Europejskiej takich jak: prawa człowieka, wolność, niepodległość, demokracja, czy praworządność.

Tematyka projektu nawiązuje do podstaw programowych oraz zainteresowań uczniów. Podczas realizacji projektu uczniowie udoskonalą znajomość języków obcych, poznają kulturę innych krajów oraz odnajdą swoje miejsce w Europie. Uczestnicy uczą się, jak zaistnieć w kulturze globalnej, nie tracąc przy tym własnej tożsamości, promując swój kraj i jego dorobek kulturowy.

Uczniowie z naszego liceum podejmą współpracę z rówieśnikami z całej Europy! Głównym językiem komunikacji jest angielski.

Koordynatorem projektu jest mgr Ewelina Jaworowska, a do zespołu projektowego należą również nauczyciele języka angielskiego: mgr Julia Birycka i mgr Paweł Malinowski, nauczycielka języka polskiego – dr Marta Białobrzeska oraz nauczycielka historii – dr Katarzyna Wiszowata-Walczak.


× W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych.
Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.