Stypendia dla uczniów – sprawdź, czy masz szansę je otrzymać!

16-06-2020

Tylko do 19 czerwca są przyjmowane wnioski o przyznanie stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Należy je składać u pedagoga szkolnego.

Do otrzymania stypendium uprawnieni są uczniowie, którzy w roku szkolnym 2019/2020 zostali:

1. laureatami międzynarodowej olimpiady lub laureatami i finalistami olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju,
  2. laureatami konkursu na pracę naukową, organizowanego przez instytucję naukową lub stowarzyszenie naukowe,
  3. uczniami szkoły ponadpodstawowej uzyskującymi najwyższe wyniki w nauce według indywidualnego programu lub toku nauki,
  4. uczniami uczestniczącymi w zajęciach w uczelni przewidzianych tokiem studiów na podstawie postanowień regulaminu studiów dotyczących warunków uczestniczenia wybitnie uzdolnionych uczniów w zajęciach przewidzianych tokiem studiów,
  5. uczniami, którzy uzyskali wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.

Jeśli spełniasz jeden z  powyższych warunków, pobierz i wypełnij formularz wraz z załącznikami. Dokumenty są dostępne na stronie: https://www.kuratorium.bialystok.pl/kuratorium/aktualnosci/stypendium-ministra-wlasciwego-do-spraw-oswiaty-i-wychowania.html

Ważne! Dokumenty należy przygotować zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na stronie. Niewłaściwe wypełnienie, brak pełnych informacji lub kopii dokumentów potwierdzających osiągnięcia kandydata do stypendium może przyczynić się do uzyskania negatywnej opinii Podlaskiego Kuratora Oświaty.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z pedagogiem szkolnym. Pani Helena Sajewicz pomaga uczniom w wypełnianiu i kompletowaniu dokumentacji.