Nasze innowacyjne sykcesy!

28-04-2020

Znamy wyniki etapu okręgowego konkursu Młody Innowator, którego organizatorem jest Komitet Naukowo-Techniczny FSNT-NOT. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano trzy projekty. Autorami dwóch z nich są nasi uczniowie. Pierwszy projekt to Hexanid – robot pająk, który zbudowany został przez pierwszoklasistów: Bartosza Wiszowatego, Jakuba Kruszewskiego i Grzegorz Garbiela. Drugim projektem jest Aircleaner. Jego twórcy to Konrad Oborski, Mikołaj Kasabuła i Maciej Bachurzewski – uczniowie klasy trzeciej. Wyniki etapu ogólnopolskiego, jeśli nic się nie zmieni poznamy 11 maja.

Do etapu wojewódzkiego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości z naszej szkoły zakwalifikowano następujące projekty:

Kategoria pomysł techniczny:
Hexanid – Bartosz Wiszowaty, Jakub Kruszewski, Grzegorz Garbiel
Aircleaner – Konrad Oborski, Maciej Bachurzewski, Mikołaj Kasabuła
ZZ-1 – Jakub Konopko, Michał Sawicki, Paulina Czyżewska
REX – Jakub Pojawa, Filip Sawośko, Jakub Jaromski
Mickey Hand – Mateusz Matwiejuk, Mateusz Marczuk, Adam Dobrogowski

Kategoria usprawnienie softwarowo – techniczne:

Magiczne lustro – Mateusz Misiewicz

Kategoria pomoc dydaktyczna:

FAIR – Katarzyna Wilczewska, Alicja Choszczyk, Patrycja Kolosa

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 25.03.2020, uczestnicy zakwalifikowani do etapu ogólnopolskiego otrzymają tytuł „FINALISTY”. W tym roku nie będą przyznawane tytuły „LAUREATA”. Wyniki olimpiady powinniśmy poznać 8 maja.