Stypendyści artyści!

05-03-2020

Czwartego marca 2020r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki przy ul. Odeskiej 1 odbyła się uroczysta Gala wręczenia stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie z województwa podlaskiego na 2020 rok.

Wśród wielu nagrodzonych byli też i uczniowie naszego Liceum: Adrian i Wiktoria Koniecko z klasy I B, Adrian kl. IA i Cezary IIB  Danilukowie oraz Dawid Sobolewski z klasy 3B. Wszystkim stypendystom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym oraz rozwoju kariery artystycznej.

A oto parę słów o sukcesach naszych stypendystów i fotorelacja z uroczystości:

Adrian i Wiktoria Koniecko tańczą w Polskim Towarzystwie Tanecznym .  Szkolą się w Studio Taneczno – Artystycznym  PRESTIGE. Zdobywają liczne nagrody na ogólnopolskich turniejach tańca. Aktualnie są Mistrzami województwa Podlaskiego w kat 14-15 LA i ST

Adrian i Cezary Daniluk od najmłodszych lat tworzą śpiewający duet. Biorą udział w różnych  festiwalach i konkursach a przede wszystkim w Ogólnopolskich festiwalach „Białoruska Pieśń”  i „Śpiewające Rodziny” organizowanych przez Białoruskie Towarzystwo  Społeczno-Kulturowe,  zdobywając pierwsze lub drugie miejsca.

Dawid Sobolewski od najmłodszych lat interesuje się tańcem i aktywnie pracuje osiągając coraz to nowe, liczne sukcesy na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym. Trenuje w klubie tanecznym Twist. Największym sukcesem Dawida i jego partnerki Pauliny  Orlińskiej było zdobycie w 2019 roku jednej z najwyższych klas tanecznych tzn. KLASY A w obu stylach – w latynoamerykańskim i w standardowym .

tekst: Helena Sajewicz