Agata na międzynarodowej konferencji Women in Tech 2019

17-11-2019

Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotykało się 13 listopada w Warszawie, by pokazać siłę kobiet w technologiach. Naszą szkołę reprezentowała Agata Kamińska, uczennica klas IIIb.

W otwarciu Perspektywy Women in Tech Summit 2019 wzięli udział znakomici goście: Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, Anna Budzanowska, dyrektor generalna w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Jose M.F. Moura, prezydent IEEE, największej inżynierskiej organizacji na świecie. Gościem specjalnym ceremonii otwarcia była Sabrina Gonzalez Pasterski, genialna fizyczka z Uniwersytetu Harvarda, nazywana „nowym Einsteinem”.