Uwaga stypendia!

21-05-2019

Do 14 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły ubiegający się o stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku za wyniki i osiągnięcia w nauce oraz w dziedzinie twórczości artystycznej powinni złożyć wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami do pedagoga szkolnego Heleny Sajewicz.

Najważniejsze informacje:

* STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA BIAŁEGOSTOKU ZA WYNIKI I OSIĄGNIĘCIA W NAUCE

Stypendium mogą otrzymać uczniowie, którzy w roku szkolnym 2018/2019:
– zostali laureatami bądź finalistami przedmiotowych konkursów, olimpiad lub turniejów na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim,
– uzyskali co najmniej bardzo dobra ocenę z zachowania,
– uzyskali średnią ocen na koniec roku szkolnego co najmniej 4,

Formularz wniosku należy pobrać ze strony internetowej www.bialystok.pl (zakładka Edukacja << Stypendia<< stypendia naukowe).

* STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA BIAŁEGOSTOKU W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

Stypendium mogą otrzymać uczniowie którzy spełniają łącznie następujące kryteria:
– uzyskali co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania,
– są uzdolnieni i realizują swoje zainteresowania przynajmniej w jednej z wymienionych dziedzin sztuki: sztuka muzyczna, plastyczna, teatralna, filmowa/ fotograficzna, taneczna,
– są laureatami lub finalistami artystycznego konkursu, olimpiady lub turnieju na szczeblu międzynarodowym, krajowym, wojewódzkim lub posiadają inne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej w przeglądach, festiwalach, warsztatach artystycznych na szczeblu międzynarodowym, krajowym, wojewódzkim.

Wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami proszę złożyć do pedagoga szkolnego Heleny Sajewicz do 14 czerwca 2019 r. , do godziny 13,00.

Dodatkowe informacje można uzyskać u pedagoga szkolnego lub na stronie internetowej www.bialystok.pl

*STYPENDIUM ZA INNOWACYJNĄ MYŚL TECHNICZNĄ

Stypendium mogą otrzymać uczniowie, którzy w roku szkolnym 2018/2019 zrealizowali pracę w jednej z wymienionych kategorii:

– pomoc dydaktyczna lub naukowa – wykonanie samodzielnie lub przez zespół modelu fizycznego lub cyfrowego urządzenia, prototypu maszyny, schematu procesów technicznych,
lub technologicznych, filmów i prezentacji dydaktycznych przydatnych w danej szkole w procesie nauczania, innych innowacyjnych rozwiązań na rzecz zdrowia i ochrony środowiska itp.,
– użyteczny pomysł techniczny – prace wprowadzające istotne zmiany w stosunku do aktualnie istniejących rozstrzygnięć technicznych w urządzeniach, maszynach, wyrobach, sposobach wytwarzania itp.,
– usprawnienia softwarowe – ciekawe i użyteczne pomysły dotyczące programów komputerowych.

Wnioski o przyznanie stypendium za innowacyjną myśl techniczną dla każdego ucznia składa się odrębnie. W przypadku współautorów pracy, zaleca się złożenie wniosków dla wszystkich członków zespołu. Natomiast jeżeli uczeń w bieżącym roku szkolnym zrealizował kilka innowacyjnych prac, to dla każdej z nich należy złożyć odrębny wniosek.

Wnioski wraz z pełną dokumentacją należy złożyć w sekretariacie szkoły oraz przesłać w wersji elektronicznej (z pełną dokumentacją) do 15 czerwca 2019 r. na adres gnowik80@o2.pl. W tytule maila proszę podać imię i nazwisko oraz tytuł pracy.

Formularz wniosku należy pobrać ze strony internetowej www.bialystok.pl (zakładka Edukacja << Stypendia<< stypendia techniczne).

*STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Wnioski muszą dotyczyć tych kandydatów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 będą uczniami szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Kandydatem do stypendium Prezesa Rady Ministrów może być uczeń szkoły publicznej dla młodzieży lub szkoły niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej dla młodzieży, który w roku szkolnym 2018/2019 otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Z powyższego sformułowania wynika, że aby ubiegać się o stypendium Prezesa Rady Ministrów, uczeń musi spełniać przynajmniej jeden z niżej podanych warunków:

1. otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen,
  2. wykazywać szczególne uzdolnienia, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Szczegółowe informacje: https://www.kuratorium.bialystok.pl/kuratorium/aktualnosci/informacja-dotyczaca-skladania-wnioskow-o-przyznanie-stypendium-prezesa-rady-ministrow-na-rok-szkolny-2019-2020.html

*STYPENDIUM MINISTRA DO SPRAW OŚWIATY I WYCHOWANIA

Kandydatami do stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania mogą być uczniowie szkół publicznych dla młodzieży lub szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży, którzy w roku szkolnym 2018/2019 uzyskali wybitne osiągnięcia edukacyjne, odpowiadające kryteriom wyszczególnionym w art. 90i ustawy o systemie oświaty, w szczególności:

1. laureaci międzynarodowej olimpiady lub laureaci i finaliści olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju,
  2. laureaci konkursu na pracę naukową, organizowanego przez instytucję naukową lub stowarzyszenie naukowe,
  3. uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej uzyskujący najwyższe wyniki w nauce według indywidualnego programu lub toku nauki,
  4. uczniowie uczestniczący w zajęciach w uczelni przewidzianych tokiem studiów na podstawie postanowień regulaminu studiów dotyczących warunków uczestniczenia wybitnie uzdolnionych uczniów w zajęciach przewidzianych tokiem studiów,
  5. uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.

Szczegółowe informacje: https://www.kuratorium.bialystok.pl/kuratorium/aktualnosci/stypendium-ministra-do-spraw-oswiaty-i-wychowania.html