Turniej Robomeeting 2019

29-03-2019

60 robotów, 150 uczestników, setki widzów czyli Robomeeting 2019. W tegorocznej edycji konkursu rywalizowali uczniowie i studenci z naszego województwa. Rozegrano cztery konkurencje: minisumo, freestyle, lego sumo i lego lf. Nasi uczniowie brali udział w dwóch pierwszych.

Do półfinałów w kategorii minisumo zakwalifikowało się trzy nasze zespoły. Po zaciętych walkach finałowych wywalczyliśmy pierwsze, trzecie i czwarte miejsce.

Najlepszy okazał się robot Gruby-XXL, zbudowany przez zespół w składzie Kacper Sokół, Maciej Pietrewicz, Krystian Kuklicz. Na trzecim miejscu uplasował się robot Pierdząca Kombinerka, którego twórcą jest Rafał Grabowski. Czwarte miejsce zajęli uczniowie klasy pierwszej z robotem DrimBot w składzie Gabriela Kulmaczewska, Łukasz Tomaszuk, Radosław Kowalczuk i Szymon Kowalewski.

W kategorii freestyle roboty oceniane były przez jury złożone z przedstawicieli NOT, KO oraz PB. W tej konkurencji uplasowaliśmy się na drugim i trzecim miejscu. Robot ZZ-1 zbudowany przez pierwszoklasistów w składzie Paulina Czyżewska, Michał Sawicki i Jakub Konopko zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli Konrad Oborski, Mikołaj Kasabuła i Maciej Bachurzewski z robotem Find3r.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.