Discover Canada, czyli jedziemy do… Sosnowca!

09-12-2018
discover canada

Wszyscy uczniowie naszej szkoły biorący udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Discover Canada” zdołali zakwalifikować się do kolejnego etapu, który odbędzie się w Sosnowcu. 14. listopada odbył się pierwszy etap konkursu organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im Karola Miarki w Żorach oraz Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego.

W konkursie brało udział kilkuset uczniów z różnych szkół na terenie Polski, lecz do półfinału mogło dostać się jedynie 70 uczestników z najwyższym osiągniętym wynikiem. Po wielu dniach oczekiwań i weryfikacji wyników przez komisję, ogłoszono wyniki etapu szkolnego. Po raz kolejny okazuje się, że poza zamiłowaniem do przedmiotów ścisłych i robotyki, mocną stroną naszych podopiecznych są języki obce.

Pierwsze miejsce zajął uczeń klas drugich – Gabriel Marques (85 punktów), zaraz za nim znaleźli się uczniowie klas trzecich – Aleksandra Dziwińska (84 punkty) oraz Michał Wasilewski (73 punkty). Uczestnicy musieli zmierzyć się zarówno z zadaniami zamkniętymi jak i otwartymi natury gramatyczno-leksykalnej oraz z testującymi wiedzę o historii, geografii i kulturze Kanady. Pytania konkursowe obejmowały także historię polskich imigrantów oraz aktualne wydarzenia mające miejsce w kraju syropu klonowego. Sukces naszych uczniów zawdzięczamy także pani opiekun grupy – mgr Beacie Szymańskiej, przygotowującej młodzież już do kolejnego, półfinałowego etapu konkursu planowanego na 26 lutego 2019 roku.
Gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów!