Złota dziewczyna!

06-12-2018

Julia Topór, uczennica III klasy naszego liceum to złota dziewczyna – wygrała interaktywny konkurs z języka niemieckiego zdobywając I miejsce w Polsce, a tym samym również złoto w województwie podlaskim. Julia pokonała kilkuset uczestników osiągając maksymalną ilość punktów w najlepszym (najkrótszym) czasie. Na trzecim miejscu mamy również naszą uczennicę – Julię Koleśnik.

Po takim sukcesie dziewczyny nie zamierzają jednak spocząć na laurach i pod opieką pani mgr Honoraty Buczkowicz już przygotowują się do kolejnych zmagań filologicznych. W tym roku szkolnym przed nimi jeszcze kilka konkursów, które zamierzają wygrać. Od pierwszej klasy uczennice działają w szkolnym kole języka niemieckiego, biorą udział w różnych turniejach osiągając wysokie miejsca. Olimpiady, konkursy wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, konkursy interaktywne, pisanie opowiadań, zagadki językowe czy testy leksykalno-gramatyczne to ich chleb powszedni. Co roku koło organizuje również Dzień Języków Obcych w naszym LO, dzień pełen łamigłówek, quizów, ciekawostek, łamańców językowych oraz piosenek w różnych językach świata.

„Dla 100 milionów mieszkańców Europy język niemiecki jest językiem ojczystym. To już 100 milionów powodów, aby się go uczyć”…

By odkryć kolejne, przyjdź na spotkania koła języka niemieckiego. Będziemy poszerzać umiejętności komunikacyjne, rozwijać wiedzę o kulturze, realiach krajów niemieckojęzycznych i przygotowywać się do udziału w konkursach i olimpiadzie. Nie zabraknie gier językowych, dobrej muzyki, ciekawych projektów i miłej atmosfery.

„Ohne Fleiß kein Preis”
Gratulujemy Dziewczyny!