Być do potęgi – spotkania z uczniami LOPB

17-11-2018
zajęcia w sali ALO PB

Adam Zdanowicz – twórca oryginalnych rowerów był bohaterem pierwszego z cyklu spotkań, które Politechnika Białostocka zorganizuje dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego PB.

Pod wspólnym hasłem „BYĆ do potęgi” nasi licealiści będą mieli szansę poznać i porozmawiać z absolwentami, studentami czy pracownikami Politechniki Białostockiej. To osoby, które prowadzą działalność w bardzo różnych obszarach i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z innymi. Mamy nadzieję, że tego typu spotkanie będzie inspirujące zarówno dla młodych ludzi poszukujących swojej drogi życiowej, jak i naszych gości, którzy na swoje dokonania będą mogli spojrzeć z innej – młodzieżowej perspektywy.
Gościem pierwszego spotkania z cyklu „BYĆ do potęgi” był absolwent Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej, właściciel firmy Mad Bicycles – Rowery szyte na miarę”. 9 listopada 2018 Adam Zdanowicz spotkał się z uczniami klas III Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Opowiedział o swojej pasji, trudnych początkach firmy, zaprezentował też tworzone przez siebie jednoślady. Zachęcał uczniów do udziału w różnych konkursach organizowanych w kraju i za granicą. Przypomniał, że właśnie od startu w konkursie Mój Pomysł, Mój Biznes zorganizowanego przez Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej rozpoczęła się jego przygoda i plany na założenie własnej działalności. Warunkiem udziału w nim było przedstawienie swojego biznesplanu. Adam konkurs wygrał i… założył firmę, którą z powodzeniem prowadzi do dzisiaj tworząc rowery nie tylko na polski rynek. Właścicielem zaprojektowanego przez Adama roweru jest min. Slash, gitarzysta zespołu Guns’n’Roses.
Adam Zdanowicz, utalentowany konstruktor i designer, jest Honorowym Ambasadorem Politechniki Białostockiej oraz laureatem plebiscytu Przystanek Młodzi Kuriera Porannego.