Niepodległa, Niepokorna

12-11-2018
niepodległa

Pod hasłem „Niepodległa, Niepokorna” społeczność Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej świętowała 100 lat niepodległości Państwa Polskiego.

Duma z bycia Polakiem i miłość do ojczyzny sprawiły, że przez 123 lata nieistnienia Państwa Polskiego na mapie Europy, wbrew licznym działaniom represyjnym, Polska przetrwała w sercach Polaków. W roku 2018 mamy szczęście świętować stulecie odzyskania niepodległości.

Również nasze Liceum postanowiło uczcić ten najważniejszy dla Polaków dzień. Cała społeczność szkolna w odświętnych strojach zebrała się na auli Wydziału Elektrycznego, gdzie w radosnej atmosferze uczestniczyła w akademii przygotowanej przez nauczycieli historii mgra Marka Kawczyńskiego oraz mgra Piotra Sawickiego. Zaprezentowane przez młodzież piękne wiersze i pieśni patriotyczne sprawiły, że wzruszenie malowało się na twarzach zarówno wykonawców, jak i uczestników wydarzenia.

Po części artystycznej odbyła się debata oksfordzka na temat tego, czy marszałek Piłsudski najbardziej przyczynił się do odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Uczestnicy debaty przygotowali solidne, merytoryczne wypowiedzi, widać było ich ogromne zaangażowanie, co przełożyło się na świetny obraz całej dyskusji. Ten dzień na pewno zapadnie nam wszystkim na długo w pamięci.

tekst Oliwia Kibitlewska, foto Julia Koleśnik