Uczniowie LOPB pojadą do Brukseli

07-05-2018
do Brukseli

21 uczniów Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej pojedzie na wycieczkę do Brukseli. W nagrodę za wysokie wyniki w nauce zwiedzą Parlament Europejski oraz obejrzą inne atrakcje belgijskiej stolicy.

Uczniowie LO PB otrzymali szansę wyjechania na wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego w Brukseli w ramach konkursu ogłoszonego przez Rektora Politechniki Białostockiej prof. Lecha Dzienisa oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Barbarę Kudrycką. Laureatami konkursu zostało jedenaścioro uczniów z klas pierwszych i dziesięcioro uczniów z klas drugich.

Wycieczka odbędzie się w dniach 16-20 czerwca br.

Podczas swojej wycieczki będą poznawać historię i kulturę Belgii oraz odwiedzą budynek Parlamentu Europejskiego, gdzie poznają jego struktury i zasady funkcjonowania. Ci młodzi ludzie to wielka nadzieja na dobrych studentów i dobrych obywateli i cieszę się, że mają okazję uczestniczyć w tym przedsięwzięciu o charakterze ogólnoedukacyjnym – mówił podczas ogłaszania wyników konkursu prof. Lech Dzienis.

Uczniowie LO PB wielokrotnie udowodnili już, że nie trzeba motywować ich do nauki. Zawsze jednak warto nagradzać starania i wysokie wyniki.

To, że zwiedzę Parlament Europejski jest super, ale dla mnie największą nagrodą jest wyjazd za granicę i to jeszcze w roku szkolnym. To niespodziewana nagroda za to, co i tak staram się robić, czyli dobrze się uczyć – mówiła Ola Tarasewicz, jedna z laureatek konkursu.

Zwycięzcy konkursu na najlepszych uczniów Politechniki Białostockiej w roku szkolnym 2017/2018:

• z poziomu klas pierwszych: Aleksandra Tarasiewicz , Konrad Oborski , Maciej Niszczota, Ewa Kowalczuk, Maciej Pietrewicz, Julia Darmetko, Oliwia Kibitlewska, Krystian Kuklicz, Jakub Kisielewski, Magdalena Wieremiejuk, Mikołaj Kasabuła.
  • z poziomu klas drugich: Mateusz Siemieniuk, Milena Czemierys, Krystian Moczulski, Gabriela Konopko, Dawid Pieciul, Aleksandra Drozdowska, Jakub Kojło, Mateusz Pieróg, Ewa Pietrzeniec, Julia Topór.