Szaradziści LOPB zgarnęli całe podium

15-04-2018
zgarnęli całe podium

Uczniowie LOPB tworzą historię! W I Mistrzostwach Szaradziarskich Uczniów Województwa Podlaskiego nie mieli sobie równych i zgarnęli całe podium.

14 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa zebrali się młodzi miłośnicy krzyżówek oraz gier logicznych. Kilkudziesięciu uczniów białostockich szkół uczrstniczyło w pierwszych w historii regionu uczniowskich mistrzostwach szaradziarskich. Zostały one zorganizowanych przez Białostocki Klub Szaradzistów „Arara”. Przez 90 minut zawodnicy walczyli z różnorakimi łamigłówkami. Na koniec komisja pod przewodnictwem prezesa klubu, Sławomira Koszelewa, sprawdziła prace zawodników oraz ogłosiła wyniki. Liceum Ogólnokształcące okazało się bezkonkurencyjne i zdobyło wszystkie miejsca na podium. Najlepszym młodym szaradzistą okazał się Filip Żywolewski z klasy IIa (I miejsce), zaraz za nim znaleźli się Dawid Szymczuk z klasy IIb (II miejsce) oraz Michał Wasilewski z klasy IIa (III miejsce). Uczniowie z Politechniki zostawili resztę konkurencji w dalekim tyle.
Gratulujemy sukcesu naszym szaradzistom i życzymy jeszcze lepszych wyników na następnych mistrzostwach oraz innych zawodach!