Robo Meeting – dwa miejsca na podium

25-03-2018
zwycięzcy Robo Meeting

Robo Meeting to ogólnopolski turniej robotów organizowany przez III LO w Białymstoku. Patronat nad imprezą objął Podlaski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Białegostoku. W trakcie zawodów rozegrano cztery konkurencje: Lego Sumo, Lego LF, Freestyle oraz Sumo. Nasi uczniowie wystawili swoje konstrukcje w dwóch ostatnich kategoriach.

Do turnieju Sumo zgłoszono 24 roboty, a każdy pojedynek toczono do trzech wygranych. Pierwsza część rywalizacji rozgrywana była systemem pucharowym, czyli jeśli przegrywasz to odpadasz. Tą metodą wyłoniono 4 najlepsze roboty, które zmierzyły się systemem „każdy z każdym”. Wśród najlepszej czwórki znalazły się trzy roboty uczniów naszego liceum oraz jeden gospodarzy turnieju. Ostatecznie bezkonkurencyjny okazał się zespół Bagietos Kompanieros SQAD (Dawid Pieciul, Szymon Więckowski, Mateusz Pogrebniak, Krzysztof Funkowski), który w całym turnieju nie stracił nawet jednego punktu. Drugie miejsce zajął zespół z III LO o nazwie Bućki. Trzecie miejsce na podium to nasi pierwszoklasiści – zespół Terminator w składzie Kacper Sokół, Maciej Pietrewicz i Marek Korycki. Tuż za podium czyli na czwartym miejscu uplasował się kolejny zespół pierwszaków – Predator (Kacper Zaleski, Janek Dobkowski i Marek Mierzwiński).

W kategorii Freestyle zgłoszono 15 robotów i przyznano tylko jedną nagrodę. Nasi uczniowie uplasowali się na trzecim miejscu – robot Rudy 102. O przyznaniu nagrody decydowały głosy oddane przez osoby odwiedzające konkurs oraz punktacja sędziów.

Gratulujemy kolejnych sukcesów naszym młodym robotykom i liczymy na jeszcze lepszy wynik za rok w Robo Meeting i innych zawodach!