Wzornictwo w technologiach druku i nowych mediach – studia I stopnia

Wydział Architektury

Kierunek zostanie uruchomiony po uzyskaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

dyplomSTUDIA LICENCJACKIE
3,5-letnie, stacjonarne, które mogą być kontynuowane na studiach II stopnia na kierunkach pokrewnych

ksiazki

Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę dotyczącą projektowania graficznego pod druk i nowe media, rozwiniesz niezbędne dla projektanta umiejętności z zakresu rysunku i kompozycji, poznasz teorie barw, zasady tworzenia użytkowych projektów ze szczególnym uwzględnieniem możliwości technologicznych i materiałoznawczych. Będziesz przygotowany to tworzenia funkcjonalnych rozwiązań użytkowych. Zapoznasz się z nowymi metodami analizy, badań i definiowania potrzeb odbiorcy, będziesz  tworzyć kompleksowe projekty graficzne pod druk, w tym: identyfikacje wizualne, informacje wizualne, infografiki, projekty opakowań, wizualizacje 2D i 3D, oznakowania przestrzeni publicznej, ilustracje do książek w tym ilustracje techniczne i naukowe. Nauczysz się tworzyć projekty graficzne dla nowych mediów cyfrowych w tym: projekty www, aplikacje mobilne, e-publikacje, animacje.

punktPERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

• jako projektant w studiach projektowych i agencjach reklamowych tworzący grafikę pod druk i nowe media cyfrowe
  • jako projektant w agencjach interaktywnych
  • jako projektant w firmach zajmujących się projektowaniem grafiki opakowań i etykiet
  •  jako projektant w wydawnictwach
  • jako projektant w drukarniach offsetowych i cyfrowych
  •  jako projektant w instytucjach kultury

Zobacz: Plany studiów